iphone 6

IPhone 6 krótka specyfikacja

IPhone 6 jest siódmą generacją telefonów amerykańskiego giganta.

Na rynku występuje w srebrnej, szarej oraz złotej odmianie kolorystycznej. Użytkownicy mogą ponadto zdecydować się na edycję iPhone 6 Plus – w wersji zwykłej do naszej dyspozycji oddany zostaje wyświetlacz 4,7 cala, natomiast w Plusie jest to aż 5,5 cala.

iPhone 6 specyfikacja

Co nowego w warstwie sprzętowej? Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na 64-bitowy procesor A8. Wyposażony jest on w dwa rdzenie o taktowaniu 2 GHz. Smartfon posiada także 1 GB wbudowanej pamięci RAM, a także od 16 do 64 GB pamięci użytkowej.

Wyświetlacz Retina umożliwia odtwarzanie filmów w jakości HD, a piksele dual-domain gwarantują szeroki kąt widzenia. W zestawie dostępna jest tylna kamera iSight 8 Mpx oraz przednia 1,2 Mpx. Telefon pracuje w systemie iOS 8 (obecnie jest możliwość migracji do iOS 9.0.1).

Przegląd możliwości

Na pochwałę zasługuje przede wszystkim niezwykle wydajny procesor. 2 GHz to spory skok jakościowy w porównaniu do poprzednich modeli. Spory wyświetlacz wykorzystuje wszystkie możliwości tego telefonu, dlatego miłośnicy wysokiej jakości zdjęć i filmów powinni być zadowoleni – jest to smartfon posiadający świetny aparat fotograficzny.  Tradycyjnie system operacyjny działa bez zarzutów, stabilność i responsywność nadal stoją na najwyższym możliwym poziomie.

Duży wyświetlacz dla jednych jest zaletą, dla innych zaś wiąże się ze zbyt dużym rozmiarem całego telefonu, co w niektórych sytuacjach może okazać się niewygodne. Do wad należy zaliczyć także problemy z działaniem niektórych aplikacji, jak chociażby Live Photos, która może sprawić trochę kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *