Który smartfon jest najlepszy?

Rok, który pożegnaliśmy był dla użytkowników, jak i producentów smartfonów rokiem pełnym niespodzianek. Wybuchające w rękach użytkowników smartfony, te, które wytrzymują kontakt z wodą – a nawet mogą towarzyszyć właścicielom na pewnych głębokościach – jak również te, które niczym szczególnym się nie wyróżniły. Smartfony są integralną częścią naszej rzeczywistości już o kilku dobrych lat. Gramy na nich, komunikujemy się w sprawach biznesowych i osobistych. Jednak jaki jest ten najlepszy telefon?

Na rynku spotkać możemy liczne modele smartfonów, które różnią się od siebie szeregiem istotnych dla funkcjonowania i użytkowania telefonu czynników. Solidna obudowa, niezawodność, sprawność, aparat, aplikacje oraz dobre wsparcie techniczne, to te elementy, na które zwracamy szczególną uwagę przy wyborze nowego telefonu. Który telefon najbardziej odstaje od reszty?

iPhone 7 vs Google Pixel

Według sporej grupy użytkowników smartfonów ciągle numerem jedynie pozostaje iPhone 7. Do zakupu modelu zachęca przede wszystkim bardzo estetycznie i prosto wykonana obudowa, która – w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli – nie niszczy się w dużym tempie. Oprogramowanie 7 – jak przystało na produkty firmy Apple – jest stabilne i szybkie, nie musimy się w jego przypadku obawiać również poważniejszych jego błędów. Bateria nie powinna sprawiać użytkownikom większych problemów, jednak nie ma co ukrywać – po całodziennej pracy telefon będzie wymagał naładowania. Siódemkę z powodzeniem zabrać możesz również na imprezę. Jakość zdjęć nie odbiega od innych aparatów w tej samej klasie, a dodatkowo jeśli zdarzy się, że telefon dozna niepożądanego kontaktu z płynami, przeżyje to spotkanie bez zająknięcia.

Na plus w iPhonie stanowi również fakt świetnego supportu ze strony firmy Apple, który bez problemu naprawia nawet najmniejsze usterki.

iPhone 7 – czy jest telefonem idealnym?

Niestety – albo “stety” – nie. Największą bolączką większości użytkowników będzie fakt, że do iPhone’a nie można podpiąć ulubionych słuchawek ze standardowym jackiem. Nie jest to problem jedynie tego modelu dlatego dla większości użytkowników nie powinno mieć to w ogóle znaczenia. Jeśli jednak, to może przekona Cię druga propozycja…

Google Pixel

pixel

Zdawać by się mogło, że to telefon idealny, gdyż oprócz cech, które posiada jego poprzednik – dobre oprogramowanie, obudowa, czytelny wyświetlacz, czy stabilna bateria – wyposażony jest także w ów standardowy słuchawkowy jack. Według niektórych Google Pixel jest uważany za najlepszy smartfon działający na Androidzie, jaki do tej pory wykonano.

Google Pixel – podobnie jak iPhone 7 – występuje w dwóch rozmiarach. Jest jednak jedna rzecz, która sprawia, że to nie on otrzyma tytuł najlepszego smartfona roku 2016. W przeciwieństwie do opisanego już iPhone 7 producenci nie uodpornili go na kontakt z wodą.

Problemem w przypadku telefonu Google jest również jego dostępność, gdyż osiągalny jest jedynie w wybranych stanach w Ameryce. Kolejnym minusem zakupu Pixel okazać się może niedostatecznie (jeszcze) rozwinięty support. Gdy telefon ulegnie usterce możliwe, że będziesz musiał/a mierzyć się z brakiem telefonu przez dłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *