Najlepsze gry na smartfona

Najlepsze gry na smartfona

Najlepsze gry na smartfona

Smartfony towarzyszą nam wszędzie. Droga do szkoły, pracy, czy międzymiastowa podróż, to idealny czas, kiedy przy swojemu podręcznemu urządzeniu poświęcić możemy dodatkowe kilka chwil. Dla niektórych surfowanie po internecie może okazać się niewystarczające. I kto z resztą pogardziłby prostą i sprawiającą więcej interaktywnej frajdy grą na komórkę? Sprawdźmy zatem, jakie zasługują na uwagę!

Najlepsze gry na Androida

Game Studio Tycoon 3

Jeśli Twoim marzeniem od zawsze było stworzenie własnej gry komputerowej, to Game Studio Tycoon 3 jest aplikacją dla Ciebie. Wymagająca, ale jednocześnie bardzo wciągająca gra stawia przed Tobą wyzwania udowodnienia, że to właśnie Ty jesteś najlepszym projektantem, level designerem, i innymi specjalistami z przemysłu growego.

Her Story

Gra typu detektywistycznego, która odrobinę zaskoczy przyzwyczajonych do kolorowych animacji użytkowników Androida. W Her Story wcielamy się w rolę detektywa, który ma za zadanie odgdnąć prawdziwe intencje tytułowej bohaterki. Gra zawiera prawdziwe nagrania z kamer przemysłowych i już od dawna znana jest użytkownikom iPhonów, którzy bardzo mocno ją docenili.

Assoluto Racing

W takim zestawieniu nie może zabraknąć oczywiście ścigałki. Dla tych, którzy nawet wtedy, gdy nie jeżdżą własnym autem odczuwają niezwykłą chęć do chwycenia za kierownicę Assoluto Racing może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Grę obwołano Gran Turismo dla urządzeń przenośnych, a jeśli tak bardzo pozytywne są opinie grających, cóż… nie można przejść wobec tego obojętnie. Gra pozwala użytkownikowi na jazdę w pełni licencjonowanymi autami. Szczególny nacisk jest postawiony na oddanie realizmu rozgrywki.

Satellite Command

Czy wśród nas są fani Gwiezdnych Wojen? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy ich zabawa w kosmosie, lecz w bardziej bliskim nam, realnym uniwersum. Dzięki Satellite Command możemy kontrolować i dbać o wyposażenie szeregu różnych satelitów. Warto również dodać, że gra działa na jednym z bardziej wydajnych silników Unreal Engine 4, stąd możemy spodziewać się bardzo atrakcyjnych efektów wizualnych.

Najlepsze gry na iPhonea

Adventures of Poco Eco – Lost Sounds

Gra, która skradnie serca wszystkim, którzy spragnieni są przygód, a także, tych, którzy kochają… dźwięki? I o ile może zamysł fabularny z początku może nie zachęcać do podjęcia rozgrywki, ci którzy zainstalują na swoim iPhonie powyższą aplikację przekonają się, jak wciągające może okazać się się poszukiwanie zaginionych dźwięków w świecie pełnym magii. Adventures of Poco Eco – Lost Sounds to gra platformowa z elementami logicznymi.

Cut the Rope: Magic

Gry z serii Cut the Rope użytkownicy iPhonów znają już od kilku lat. Producenci, pomimo sporej popularności gry, nie śpieszyli się z publikacją kolejnej części. Na nowe przygody Om Noma przyszło nam zatem poczekać, jednak było warto. Poziomy są bardzo dobrze zaprojektowane, a rozgrywka sprawia ogromną ilość radości.

Final Fantasy VII

Gry z serii Final Fantasy znają chyba wszyscy fani gier RPG. Jako jedna z niewielu gier od studia Square Enix, “siódemka” została wydana również na PC-ety, dzięki czemu dotarła do większej ilości graczy – nie tylko w Azji, ale na całym świecie.

W wersji na iPhone’a ponownie możesz wcielić się w ulubionych bohaterów. Jeśli chcesz sobie przypomnieć stare przygody lub jeszcze nie znasz uniwersum Final Fantasy, to koniecznie ściągnij tę grę. Zarezerwuj sobie jednak trochę czasu, gdyż z trudnością przyjdzie Ci oderwanie się od ekranu Twojego urządzenia.

GTA: Liberty City Stories

Ci, którzy pamiętają jeszcze czasy rzutu taktycznego w GTA, gdy na miasto paliło się kolejnymi koktajlami Mołotowa, nadal nie mogą się oderwać od kolejnych jego części. Teraz nie muszą, gdyż grę mogą zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Producenci gry – firma Rockstar – od pamiętnych czasów GTA 2 do bardziej współczesnych tytułów, ciągle zaskakują graczy w bardzo pozytywny sposób. Jakość rozgrywki, imersja, nowe rozwiązania. W GTA: Liberty City Stories również tego nie brakuje i na pewno nie możemy się rozczarować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *