Smartfon z najlepszym aparatem fotograficznym

Smartfon z najlepszym aparatem fotograficznym

Smartfon z najlepszym aparatem

 

Smartfony z dobrymi aparatami – zestawienie najpopularniejszych modeli
Wiemy, że smartfony są niezwykle wielozadaniowymi urządzeniami. Używamy ich do przeglądania sieci, oglądania filmów, słuchania muzyki i oczywiście do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Który z modeli może być dla nas najlepszy? Jaki jest telefon z najlepszym aparatem na świecie. Tak naprawdę zależy to od naszych potrzeb i gustu.

Możemy oczywiście przyjrzeć się specyfikacjom technicznym urządzeń i potraktować to jako dodatkowe kryterium wyboru. Takim kryterium może być smartfon z najlepszym aparatem 2017 roku.

Warto też spróbować stworzyć własny ranking. Sprawdzić jaki telefon z dobrym aparatem będzie nam odpowiadał. Dowiedzieć się od innych wymagających użytkowników i właścicieli urządzeń, jakie są ich uwagi na temat danych modeli smartfonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi. Nic nie zastąpi bowiem naszej własnej konsumenckiej dociekliwości. Przejdźmy zatem do samych urządzeń.

Smartfon z dobrym aparatem ranking

Aparat fotograficzny Samsung Galaxy S7 Edge

Zdecydowanie smartfon z dobrym aparatem 2017 roku, dla wielu użytkowników będzie to Samsung Galaxy S8 posiadający bardzo dobry aparat fotograficzny. Model ten kojarzony jest i porównywany ze świetnymi możliwościami, jakie oferował Galaxy S6 czy S7. Dlaczego wielu uważa, że ten model jest najlepszy? Jest tak przede wszystkim ze względu na jego świetną aplikację i kamerę.

Oddaje ona w bardzo dokładny sposób, jak wygląda rzeczywisty obraz. To nie koniec. Także zdjęcia zrobione przy małej ilości światła z użyciem jego lampy będą bardzo dobrze wypadały w zestawieniu z innymi modelami. Nie jest to jednak perfekcyjna maszyna.

Istnieją opinie, że smartfon ten najzwyczajniej w świecie może łatwo wypaść z rąk. Klienci argumentują to gładką fakturą i ściętymi krawędziami obudowy. Ciekawostką jest, że smartfon ten jest wodoodporny.

Aparat fotograficzny w Smartfonie Google Pixel XL

Ten model jest także w absolutnej czołówce smartfonów z najlepszymi aparatami. Chyba nikt nie może konkurować z ostrością zdjęć i obrazów, które oferuje swoim użytkownikom. To może być niezwykle przydatne w przypadku robienia zdjęć w terenie.

Bardzo szybko odkryjemy, że zdjęcia portretowe zrobione przy pomocy Google Pixel XL także są wybitne. Niesamowicie wyglądają w takich zdjęciach oczy i usta. Wadą wymienianą przez niektórych użytkowników jest nie do końca skuteczna kamera do autoportretów. Nie jest to jednak cecha, która w znaczącym stopniu mogła by wpłynąć na pozycję omawianego modelu w rankingu na telefon z najlepszym aparatem 2017.

Smartfon z dobrym Aparat fotograficzny – Huawei P9

Firma Huawei poczyniła niesamowite postępy, łącząc swoje siły z weteranami firmy Leica. Ich osiągnięcia z dziedziny kamer są niekwestionowane. Pozwoliło to stworzyć smartfon o świetnych możliwościach odwzorowania obrazu i tworzenia zdjęć przy bardzo małym oświetleniu zewnętrznym. dzięki czemu prezentowany model trafia do rankingu na telefon z najlepszym aparatem.

Urządzenie to nie daje takiej ostrości obrazu jak poprzednicy, ale to jakie przejrzyste zdjęcia robi przy standardzie ISO 3200, zachwyca wielu wymagających użytkowników. W smartfonie tym świetne też są kolory i balans bieli. Warte wspomnienia jest też, że aplikacja dla kamery jest prosta w obsłudze i ma pełno przydatnych funkcji. Wszystkie te funkcje z pewnością ustawiają ten model w czołówce smartfonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi.

Aparat fotograficzny Apple iPhone 7 Plus

Oczywiście w zestawieniu na telefon z najlepszym aparatem nie mogło go zabraknąć. Opinie klientów mówią, że to niesamowicie zrównoważony smartfon. Ma świetną jakość odwzorowania koloru, zdjęcia nie wyglądają przeciętnie jak z niektórych tańszych aparatów. Aplikacje nie wieszają się, choć kontrola nad aplikacją kamery nie jest bardzo rozbudowana.

Otrzymujemy więc urządzenie, które radzi sobie całkiem dobrze ze zdjęciami i stworzy dla nas dobre obrazy w zróżnicowanych warunkach. W porównaniu z wcześniej wymienionymi modelami nieco traci na możliwościach robienia zdjęć przy niskim oświetleniu zewnętrznym. Także ostrość obrazu w opinii wielu nie jest szczytem wśród urządzeń w swojej kategorii – model ten z pewnością zasługuje na opinię smartfona z dobrym aparatem fotograficznym.

Aparat fotograficzny LG G5

Jeżeli chcemy wiedzieć, co może wyróżniać ten smartfon na tle innych modeli, to dla wielu klientów będzie to satysfakcja, jaką mają w robieniu za jego pomocą zdjęć. Smartfon ten daje też niesamowitą możliwość oglądania wyników naszej pracy panoramicznym formacie 16:9.

Trzeba przyznać, że na jego ponad pięcio calowej przekątnej ekranu przy czystym i jasnym podglądzie, nasze zdjęcia robią wrażenia. Minusem tej produkcji jest zgłaszana przez część użytkowników niższa jakość zdjęć przy słabym oświetleniu zewnętrznym, co daje nowemu modelowi LG niższą pozycję w rankingu – Smartfonów z najlepszymi aparatami.

Aparat fotograficzny w smartfonie Sony Xperia XZ

To urządzenie zdecydowanie wyróżnić można za aplikację dla kamery. Jest ona niezwykle bogata. Mnogość ustawień i konfiguracji zadowolą głodnych spersonalizowania swych zdjęć amatorów fotografii. To, co nie podoba się części klientów, to słabsza jakość zdjęć. Chodzi tutaj szczególnie o brak takiej ilości detali jak w innych modelach smartfonów. Mowa tu jednak o bardzo dużych szczegółach, Sony Xperia XZ świetnie radzi sobie ze zdjęciami wykonywanymi w ruchu czy słabszym oświetleniu i z pewnością jest to smartfon z dobrym aparatem fotograficznym.

Aparat fotograficzny Motorola Moto Z

Najwyższa jakość zdjęć nie jest cechą tego aparatu. Mowa tutaj o niekiedy rozmytych kolorach i mniejszej ilości detali w stosunku do innych modeli. Plusem tego smartfonu mogą być jego proste w obsłudze aplikacje i przemyślany całokształt urządzenia. Niemniej cena jest bardzo przyjazna użytkownikowi i warto wspomnieć o tym modelu.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na tym aby zdjęcia robione przy pomocy naszego smartfona były jak najlepsze przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada stabilizację obrazu, najlepsze oczywiście będą te modele, które posiadają zarówno stabilizację optyczną jak i cyfrową. Zastosowanie takiej kombinacji umożliwi robienie świetnych zdjęć nawet bez użycia statywu, co jest jedną z ważniejszych cech aparatów fotograficznych w smartfonach.

Kolejną kwestią na jaką musimy zwrócić uwagę to zdjęcia jakie wychodzą przy słabym oświetleniu, jeżeli aparat ma świetne parametry ale mimo to nie radzi sobie ze słabym oświetleniem, wówczas nie warto inwestować w taki telefon, ponieważ większość robionych zdjęć, jest wykonywana w warunkach gdzie oświetlenie nie jest optymalne, nawet jeżeli jest to środek dnia. Zapraszamy do zapoznania się z tym rankingiem smartfonów, zdecydowana większość zaprezentowanych tam modeli to smartfony z najlepszymi aparatami o świetnych parametrach, robiących zdjęcia w najwyższej jakości.

Więcej na ten temat technicznych szczegółów można dowiedzieć się na stronie: http://www.techradar.com/news/best-camera-phone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *