Smartfon dla seniora – jaki wybrać?

Smartfony są obecnie jednym z powszechniej wykorzystywanych sprzętów. Stanowią swoiste centrum dowodzenia – z jego pomocą można nie tylko zadzwonić czy wysłać wiadomość tekstową, ale również nadać przelew, złożyć zamówienie przez internet czy po prostu poczytać najświeższe informacje. Jednak niektórzy, w szczególności osoby starsze, mogą mieć problem z obsługą co bardziej skomplikowanych modeli. Z tego problemu doskonale zdają sobie sprawę producenci – dlatego też rozpoczęli tworzyć specjalne smartfony dla seniora. Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najpopularniejsze propozycje w tym zakresie.

Czym powinien charakteryzować się smartfon dla seniora?

Każdy ceni sobie nieco inne cechy w smartfonie, stąd dość duża różnorodność w poniższym zestawieniu. Zasadniczo można jednak przyjąć, że duża część seniorów chciałaby korzystać z telefonów, które mają duży ekran i dość wytrzymałą baterię. Choć dla młodych osób konieczność codziennego ładowania smartfona jest wręcz normalnością, seniorzy nie przepadają za takim “uwiązaniem”. Dodatkowo, wiele osób ceni sobie dobrej jakości aparat. Jednak cechą, która łączy wszystkie poniższe smartfony, jest stosunkowo prosty interfejs, dzięki któremu wszystkie działania na urządzeniu są dla starszej osoby łatwe do przeprowadzenia.

1. POCOPHONE F2 Pro 6/128

Ten smartfon dla seniora, pomimo dość prostej obsługi, charakteryzuje się również dobrymi parametrami technicznymi. Zapewnia dobrą jakość obrazu, pojemną pamięć oraz świetnej jakości procesor. Ta propozycja od marki Xiaomi powinna zostać rozważona przez każdego seniora, który chciałby korzystać ze smartfona. Prosty i intuicyjny interfejs, dość duży ekran z czytelnymi literami i świetna jakość to cechy charakterystycznego tego modelu.

2. Maxcom MS 459 LTE

Firma Maxcom zasadniczo zajmuje się tworzeniem dość prostych w obsłudze urządzeń – zarówno klasycznych telefonów, jak i smartfonów. Ten model to smartfon dla starszej osoby ze stosunkowo niedużym (jak na smartfon) ekranem o przekątnej 4,5 cala. Oprócz prostej obsługi i dobrej wydajności, to urządzenie zostało wyposażone w bardzo przydatną funkcję “potrzebuję pomocy”. Dzięki niej wystarczy jedno kliknięcie, by poinformować wybraną osobę o trudnej sytuacji. Taka opcja może być szczególnie przydatna nie tylko w przypadku seniorów, ale również osób chorujących przewlekle, w przypadku ataku.

3. Xiaomi Redmi 6A

To propozycja dla ceniących nieco bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania seniorów. Redmi 6A posiada ekran o przekątnej 5,4 cala, zatem jest stosunkowo duży. Może nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które uważają telefony o znacznych rozmiarach za nieporęczne. Za to doskonale sprawdzi się dla seniorów, którzy uwielbiają uwieczniać przeżycia na zdjęciach: dobrej jakości aparat i duży ekran to idealne połączenie! Dodatkowo, model ten ma dość wydajną baterię w porównaniu z innymi smartfonami, co czyni z niego dobre rozwiązanie również dla osób starszych, które cenią sobie rzadkie ładowanie smartfona.

4. Huawei P Smart

To smartfon o dość dużym ekranie, mierzącym 5,6 cala. Jednocześnie, jego interfejs jest bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze. To idealny smartfon dla seniora, który potrzebuje czegoś prostego i czytelnego, ale jednocześnie nie chce rezygnować z możliwości robienia dobrej jakości zdjęć czy surfowania w internecie. Dodatkową, dużą zaletą tego telefonu jest jego opcja DUALSIM, dzięki której do smartfona można włożyć aż dwie karty SIM.

5. Samsung Galaxy XCover4

Tworząc ranking smartfonów dla starszej osoby nie można zapomnieć również o tej propozycji od Samsunga. Bywa on niekiedy określany mianem telefonu dla budowlańców i coś w tym jest. Samsung stworzył telefon o bardzo wysokiej odporności na uszkodzenia, a także chroniony przed pyłem czy wilgocią. 5-calowy ekran w połączeniu z naprawdę wytrzymałą obudową daje ciekawy efekt ostateczny. Smartfon ten charakteryzuje się dość prostym interfejsem i stosunkowo wytrzymałą baterią w porównaniu z innymi urządzeniami z tej samej półki cenowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *