smartfon 1000 zł

Smartfon do 1000 zł

Myśląc o telefonie do 1000 zł mamy wrażenie, że będzie on oferował zdecydowanie mniej niż jego drożsi konkurenci. Jest to jednak mylne złudzenie. Producenci coraz częściej za tak małe pieniądze oferują telefony parametrami pozwalającymi na naprawdę satysfakcjonujące korzystanie z telefonu. Da się więc kupić dobry telefon do 1000 zł, który oferuje naprawdę wiele i jest w stanie w zupełności zaspokoić potrzeby użytkownika.

Na co więc zwrócić uwagę, chcąc kupić dobry smartfon do 1000 zł?

1. Ekran – ekrany o rozmiarze 6″ to już pewnego rodzaju norma. To, na co niewątpliwie warto zwrócić uwagę to notch, czyli charakterystyczne wcięcie w górnej części ekranu. Znajduje się w nim przedni aparat oraz czujniki. Znacząco wpływa to na wygląd telefonu. Kolejnym ważnym elementem jest rozdzielczość. Warto zastanowić się, jak ważna jest dla nas jakość obrazu, nasycenie kolorów, czy ostrość i wybrać odpowiednio HD lub Full HD. Jeżeli natomiast chodzi o rodzaj wyświetlaczy stosowanych w smartfonach mamy do wyboru AMOLED, IPS LCD lub TFT LCD. Z wymienionej trójki to ekrany AMOLED zapewniają zdecydowanie najlepsze kolory. Natomiast najczęściej stosowane są ekrany IPS, które pomimo słabszego oddania barw, cieszą oko odpowiednim kontrastem, jasnością i szerokością kąta widzenia.

2. System operacyjny – aktualnie na rynku do wyboru mamy dwa systemy: Google Android oraz Apple iOS. Zdecydowanym liderem rynku pozostaje Google Android, który stosowany jest w większości urządzeń. Wybierając go cieszyć możemy się dużą możliwością personalizacji oraz dużym wyborem gier oraz aplikacji. Natomiast wizytówką Apple iOS jest doskonała optymalizacja systemu, a także wyższe bezpieczeństwo.

3. Procesor – w tej kwestii najpopularniejsze są układy Qualcomm Snapdragoin i MediaTek. Warto mieć na uwadze przy wyborze telefonu, że nie zawsze jakby się mogło wydawać, najistotniejsze znaczenie odgrywa ilość rdzeni. Znaczenie ma także rodzaj procesora oraz proces technologiczny, a także częstotliwość taktowania.

4. Pamięć RAM i pamięć wewnętrzna – jest to najważniejszy punkt w specyfikacji telefonu. Jeżeli zależy nam na sprawnie działającym smartfonie, to na nią powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę. Jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną, wiele zależy od naszych potrzeb i tego, ile plików chcemy przechowywać w telefonie.

5. Aparat – wedle powszechnej opinii im większa rozdzielczość zastosowanej matrycy tym lepsze zdjęcia. Jednak niestety nie zawsze jest to prawdą. Ważna jest również jakość obiektywu, stabilizacja optyczna, autofokus, obiektyw szerokokątny, teleobiektyw, aparat głębi czy tryb nocny. Dopiero te parametry mogą powiedzieć nam coś więcej o aparacie.

6. Bateria – jej pojemność zależy od naszych potrzeb. Tutaj powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie do czego na co dzień będziemy wykorzystywać telefon, a zatem jak szybko nasz smartfon będzie się rozładowywał. Standardowa pojemność to minimum 3000 mAh.

Jaki więc telefon do 1000 zł wybrać? Oto kilka przykładów:

1. Redmi Note 8 – jest to bardzo dobry telefon do 1000 zł, który stał się swojego rodzaju hitem. Wydajny smartfon o dobrej baterii i całkiem dobrym aparacie. Głowna matryca to 48 Mpx co pozwala na wykonanie dobrych zdjęć, ale nie rewelacyjnych. Wadą zdecydowanie jest programowanie aparatu, które niszczy efekt zdjęcia.

2. Redmi Note 9 – największą zaletą tego telefonu jest niezwykle pojemne 5000 mAh ogniwo oraz poczwórny moduł aparatu. Niektórym nie podoba się design ekranu, który w górnym lewym rogu posiada “dziurę” w którym ukryta jest przednia kamera. Wadą może być również obecność procesora Mediatek, jednak w parze z pojemnym ogniwem zapewnia cały dzień użytkowania.

3. Honor 9X – zaletą jest brak przedniego aparatu wbudowanego w ekran, a umiejscowienie go w wysuwanym module. Posiada wydaje podzespoły Krinin 810 wspierane przez nawet 8 GB RAM-u. Minusem może być bateria o raczej przeciętnej wytrzymałości.

4. Honor 20 Lite – w przypadku tego modelu do czynienia mamy z układem Kirin 710, czyli odrobinę słabszym niż w Honor 9X. Zaletą jednak jest bardzo dobry aparat oraz rozmiar telefonu, który naprawdę dobrze leży w dłoni pomimo 6,21″. Sam wygląd jest dość popularny, co dla jednych będzie dużym minusem, a dla innych niewątpliwą zaletą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *