smartfon,zdjęcie,dłoń

Smartfon z najlepszym aparatem

Jeszcze kilka lat temu, aby zrobić dobre zdjęcie konieczne było posiadanie aparatu fotograficznego. Dziś wystarczy smartfon, by wykonać serię zdjęć dobrej jakości. Jednak nie wszystkie telefony posiadają aparaty, które zadziwiają jakością.

Jaki najlepszy telefon do zdjęć?

Jeszcze kilka lat temu, aby zrobić dobre zdjęcie konieczne było posiadanie aparatu fotograficznego. Dziś wystarczy smartfon, by wykonać serię zdjęć dobrej jakości. Jednak nie wszystkie telefony posiadają aparaty, które zadziwiają jakością. Wbrew pozorom to nie tylko ilość pikseli decyduje o jakości aparatu, ale również wielkości matrycy i poziom szumów. Jak zatem wybrać idealny smartfon do robienia zdjęć? Jakie cechy musi posiadać aparat w telefonie, by zdjęcia były nieskazitelne?

Megapiksele

To podstawowy parametr, który określa jakość aparatu fotograficznego. To liczba punktów, z których składa się fotografia. W praktyce to wygląda w ten sposób, że im więcej pikseli tym lepsza jakość zdjęcia i bardziej szczegółowy obraz. Jednak w dobie obecnej technologii większość użytkowników nie jest w stanie wskazać różnicy pomiędzy aparatem posiadającym 12 megapikseli, a aparatem z 16 megapikselami.

Matryca

To element odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu. Od jej wielkości zależy, jaka ilość światła przypada na poszczególny piksel. Im większe piksele na matrycy, tym więcej światła przechwytują i tworzą lepszy obraz. Dlatego im większa matryca światłoczuła, tym lepiej.

Apertura

To element, który odpowiada za doświetlenie zdjęcia, kiedy warunki oświetleniowe słabną. Średnica otworu, przez które wpada światło do soczewki powinna być możliwie jak największa, by aparat doskonale radził sobie ze zdjęciami przy kiepskim oświetleniu.

Smartfon z najlepszym aparatem fotograficznym

Smartfon z dobrym aparatem z pewnością zastąpi aparat cyfrowy. Jeśli dodatkowo posiada się minimalną wiedzą na temat obróbki zdjęć oraz pomocne tricki, wystarczy jeden z polecanych telefonów wyposażonych w dobry aparat. Oto lista polecanych smartfonów:

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung od zawsze zadziwiał technologią. Inżynierowie stworzyli telefon, który całkowicie eliminuje konieczność posiadania osobnego aparatu cyfrowego. Matryca z rozdzielczością 108 Mpix i olbrzymia dawka światła to nie tylko doskonała jakość zdjęcia, ale również szczegółowość. Należy wspomnieć, że telefon posiada cztery kamery o różnych parametrach, które dostosowane są dla wymagających użytkowników.

Samsung Galaxy Note 10+

Podobnie jak poprzednio, Samsung dokłada jak zawsze wszelkich starań, by zadowolić swoich klientów. Tutaj również pojawiają się cztery aparaty o doskonałych parametrach. Jednak tutaj dochodzi dodatkowo jeden ważny element – cena. W przeciwieństwie do S20 Ultra, Note jest dość przystępny cenowo.

Huawei P40 Pro

Marka prężnie się rozwija, dlatego każdy kolejny produkt wypuszczany na rynek to unowocześniona opcja poprzednika. Telefon dysponuje matrycą 50 Mpix i obiektywem z doskonałym doświetleniem. Podobnie jak poprzednik, Huawei posiada cztery kamery, które wykonują doskonałe zdjęcia o niesamowitej ostrości.

Huawei P30 Pro

To flagowy produkt marki, który posiada trzy aparaty, które zapewniają piękne zdjęcia. Na uwagę zasługuje przybliżenie hybrydowe, co pozwala zbliżyć obiekt niemal 10 – krotnie. Pozwala to uchwycić drobiazgi, których nie może wychwycić oko ludzkie. Mimo iż aparat główny posiada matrycę 40 Mpix, zdjęcia są wyraźne i cechują się niebywałą ostrością.

iPhone 11 Pro Max

Wielbiciele iPhonów z pewnością dostrzegli już potencjał 11Pro Max. Mimo iż telefon dysponuje trzema aparatami, wszystkie z nich posiadają matrycę 12 Mpix, a obiektywy doskonale kumulują światło. Dlatego to właśnie iPhone uchodzi za urządzenie, które wykonuje perfekcyjne zdjęcia nawet po zmroku. To zasługa trybu nocnego, który został dopracowany w każdym szczególe.

OnePlus 8 Pro

To narzędzie idealne dla wielbicieli fotografowania. To opcja również z czterema aparatami, z których każdy posiada doskonałe doświetlenie. Aparat główny to matryca 48 Mpix, który umożliwia 3-krotny zoom optyczny. To również laserowy autofocus, dzięki któremu można wykonywać doskonałe zdjęcia w każdych warunkach.

Z roku na rok jesteśmy świadkami ogromnego postępu w dziedzinie unowocześniania telefonów komórkowych. Producenci nie tylko ulepszają zoom-y i doskonalą matryce. Dokładają również wszelkich starań, by zdjęcia były jeszcze bardziej szczegółowe i jeszcze lepszej jakości. Smartfon z najlepszym aparatem 2020? Tu z pewnością na czoło wysunął się Samsung i Huawei.