Amerykańskie firmy wznowią handel z Huawei w przyszłym miesiącu

Według amerykańskiego urzędnika, który postanowił pozostać anonimowy, amerykański rząd jest gotowy zatwierdzić licencje dla firm, które chcą nadal sprzedawać komponenty Huawei. Źródło potwierdziło Reuterowi, że proces zatwierdzania może potrwać od dwóch do czterech tygodni, co oznaczałoby pierwszą zauważalną łatwość sankcji, ponieważ Huawei został umieszczony na liście podmiotów w maju.

Wynik ten pojawi się po ogłoszeniu przez prezydenta Trumpa, że ​​amerykańskie firmy będą mogły kontynuować współpracę z Huawei na szczycie G-20 w czerwcu.
Po wiadomościach z zeszłego tygodnia Departament Handlu USA zaczął wydawać specjalne licencje amerykańskim firmom, które chcą handlować z chińskim gigantem technologicznym.
Chociaż nie było zbyt wiele szczegółów na temat tego, na czym opierają się licencje, istniał kluczowy wymóg, aby wszystkie komponenty były łatwo dostępne na innych rynkach i nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

Gdy zbliżamy się do drugiej połowy 2019 r., Wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze do wcześniejszego niż oczekiwano rozwiązania kwestii Huawei. Według przedstawicieli Huawei, zamiast wydawać specjalne licencje, rząd amerykański powinien całkowicie usunąć firmę z listy Entity, ponieważ żadne konkretne dowody nie wykazały, że produkty Huawei stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *