Ranking smartfonów z najlepszymi bateriami 2020

Ilość nowinek technologicznych, jakie są dostępne w chwili obecnej, jest naprawdę ogromna. Dodatkowo, ceny smartfonów również znacząco spadły w ostatnich latach, co sprawia że są one dostępne właściwie dla każdego. Jednak telefon działa dopóki nie zachodzi konieczność jego naładowania, czego niektórzy szczerze nie znoszą. Dlatego też stworzyliśmy dla Państwa ranking smartfonów z najlepszymi bateriami.

6. Motorola Moto G8 Power

Już słowo “Power” w nazwie brzmi obiecująco i sugeruje, że jest to telefon z dobrą baterią. Motorola wyposażyła to urządzenie w baterię o pojemności 5000 mAh i, zgodnie z obietnicami producenta, a także wieloma testami dostępnymi w sieci – urządzenie potrafi wytrzymać nawet 3 dni bez ładowania. Wynik ten jest jednak osiągalny tylko gdy telefon jest użytkowany w klasyczny sposób, bez częstego grania czy też korzystania z wielu aplikacji mobilnych. To oznacza, że choć teoretycznie 72h bez ładowania jest możliwe, wymaga raczej korzystania z urządzenia jak z telefonu starszego typu, bez użytkowania tego, co oferuje smartfon.

5. Samsung Galaxy A21s

Podobnie jak w przypadku Motoroli, również Samsung zdecydował się na montaż baterii o pojemności 5000 mAh w swoim smartfonie. Mimo tego, że ekran jest dość duży (6,5 cala) i wydawać by się mogło, że urządzenie będzie “zjadać” baterię w zastraszającym tempie, wcale nie jest tak źle. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że Samsung osiągnął dość dużą żywotność tego smartfona poprzez dość mocne obniżenie rozdzielczości ekranu. Co ciekawe, ten smartfon z dobrą baterią jest w stanie przetrwać dość dużo – niektóre firmy pokusiły się o przeprowadzenie testów, zgodnie z którymi urządzenie to może działać nieprzerwanie przez 10 godzin na ciągle włączonym ekranie. Co istotne – sam proces ładowania telefonu do pełna nie trwa dłużej niż 2 godziny.

4. Xiaomi Mi Note 10

Połączenie nieco mocniejszej baterii (5260 mAh) z odrobinę mniejszym ekranem (niecałe 6,5 cala) nie zapewniło wcale tak spektakularnych efektów jak można by oczekiwać. Jednocześnie, telefon jest dość wytrzymały – choć może wykazywać problemy w miejscach, w których mamy do czynienia z częstym “przeskakiwaniem” sieci – na wsiach lub w lokalizacjach, gdzie krzyżują się nadajniki. Choć jest to telefon z dość dobrą baterią, na rynku można znaleźć zdecydowanie lepsze rozwiązania.

3. Motorola One Macro

Choć bateria w tym modelu ma “zaledwie” 4000 mAh, jest on dość wytrzymały. Wszystko to za sprawą obniżonej rozdzielczości, która może wykazywać nieco negatywny wpływ na oglądane treści wideo, jednak zdecydowanie poprawia czas pracy baterii. Dodatkowo, ta Motorola charakteryzuje się bardzo niedużym poborem energii w trybie czuwania. Efekt? Nawet 2 dni pracy bez konieczności ładowania – i to bez ograniczania użytkowania smartfona do absolutnego minimum.

2. Motorola Moto G7 Power

Ta propozycja od Motoroli charakteryzuje się nieco mniejszym ekranem od konkurentów – co sprawia, że zapewnia również trochę wyższą wydajność. Podobnie jak część modeli w tym zestawieniu – zapewnia on baterię o pojemności 5000 mAh. Telefon jest w stanie wytrwać nawet 2 dni bez ładowania, przy nieszczególnie oszczędnym użytkowaniu smartfona. Jednocześnie, producent dokłada do zestawu ładowarkę typu fast charge, dzięki której istnieje możliwość zapełnienia akumulatora w 100% w niespełna 2 godziny. Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie również fakt, że model ten należy do dość ekonomicznych rozwiązań.

1. OnePlus 8

Choć bateria ma “zaledwie” 4300 mAh i nie różni się znacząco od przeciętnego smartfona dostępnego na polskim rynku, smartfon zaskakuje dobrą wytrzymałością baterii. Dzięki wyjątkowo dobrej optymalizacji działania urządzenia, nawet dość częste przeglądanie zasobów internetu czy oglądanie filmików pozwala na korzystanie z urządzenia przez co najmniej 1,5 dnia (a zazwyczaj nawet dłużej). Dobra wiadomość dla aktywnych, którzy nie mają wiele czasu na ładowanie smartfona: dzięki autorskiej ładowarce producenta, istnieje możliwość zapełnienia akumulatora w około godzinę.