Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2

Po ogromnym, globalnym sukcesie zaawansowanego technologicznie “bezramkowego” smartfona Mi Mix wypuszczonego na rynek w ubiegłym roku, Xiaomi wreszcie zdecydowało się zaprezentować jego następcę.

Premiera Xiaomi Mi Mix 2

Chiński gigant potwierdził, że nowa wersja smartfona Mi Mix o nazwie Mi Mix 2 zostanie oficjalnie przedstawiona konsumentom podczas eventu w Pekinie 11 września, czyli na dzień przed planowaną premierą Apple iPhone 8.

Informacja ta została zamieszczona w formie grafiki na profilu Xiaomi w Weibo, czyli chińskiej platformie społecznościowej działającej w sposób zbliżony do Twittera.

Pierwszy smartfon Mi Mix był powodem, dla którego większość producentów OEM dokonała znacznych zmian w swoich projektach.

Nowoczesne modele smartfonów, takich jak LG G6, Samsung Galaxy S8, Galaxy Note 8, Essential Phone czy nawet iPhone 8 zostały zaprojektowane pod wyraźnym wpływem estetycznym i technologicznym rynkowego hitu Xiaomi Mi Mix 2 ma być jeszcze lepszy, mocniejszy i poprawić wiele błędów oraz wad poprzednika. Jednak premiera Xiaomi Mi Mix 2 11 września to obecnie jedyna pewna informacja.

[widgets_on_pages id=”1″]

Pośród wiarygodnych spekulacji wymienić można rzekomo jeszcze lepszy stosunek wyświetlacza do powierzchni panelu urządzenia, która ma mieć wartość 93%. Dla porównania, w pierwszej odsłonie Mi Mix wynosiła ona 91.3%.

Opis Xiaomi Mi Mix 2

Podobnie jak większość innych flagowych smartfonów z segmentu premium, Mi Mix 2 ma pracować na układzie Qualcomm Snapdragon 835 SoC. Chociaż nadal nie zostało to oficjalnie potwierdzone, nowy smartfon Xiaomi z pewnością będzie urządzeniem wyposażonym w jeden z najlepszych na świecie procesorów.

Wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej będzie to SD 835. W kwestii RAM przecieki wyraźnie sugerują, że urządzenie będzie posiadało 6 GB pamięci. Taka sama ilość jest już obecna w Mi 6, modelu również produkowanym przez Xiaomi.

Podobnie jak pierwszy Xiaomi Mi Mix, nowa odsłona również ma być dostępna w dwóch wariantach pamięci wewnętrznej – 128 GB i 256 GB, co jest jednym ze stosunkowo pewniejszych przecieków.

Według niektórych plotek, Mi Mix 2 będzie ponadto dostępny w różnych wersjach pod względem zawartości pamięci RAM oraz pamięci masowej. Do wyboru będą 4 GB pamięci RAM i 128 GB, 6 GB pamięci RAM i 128 GB lub 8 GB pamięci RAM przy 256 GB.

Specyfikacja Xiaomi Mi Mix 2

Plotki wyraźnie sugerują, że Mi Mix 2 będzie mógł się pochwalić doskonałym ekranem o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości wynoszącej 1440 x 2560 pikseli. Najprawdopodobniej ekran będzie miał proporcje 18:9, podczas gdy poprzednik posiadał 17:9. Na przednim aparacie ma się znajdować tylny czujnik 19MP i przedni czujnik 13MP.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznego modelu Xiaomi, w nowym będzie można dowolnie zmieniać i konfigurować ustawienia kamery przedniej. Istnieją również plotki o bardziej złożonej konfiguracji podwójnej kamerki umieszczonej z tyłu, ponieważ jest to obecnie funkcja będąca normą w przypadku większości produkowanych smartfonów.

Mi Mix 2 ma także posiadać baterię o pojemności 4500 mAh, co wydaje się dość logicznym posunięciem, biorąc pod uwagę wielkość i konstrukcję telefonu. Wiele zamieszczanych w sieci raportów sugeruje, że smartfon będzie wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy 3D, a także czujnik linii papilarnych osadzony bezpośrednio na panelu wyświetlacza.

Wiarygodność przecieków i oficjalna cena Xiaomi Mi Mix 2

Chociaż niemal wszystkie przypuszczenia dotyczące konstrukcji sprzętu i zastosowanych podzespołów wydają się być dość wiarygodne, należy mieć na uwadze, że nie wszystkie z nich muszą okazać się prawdziwe.

Xiaomi wciąż nie ujawniło również oficjalnej ceny Mi Mix 2. Można jednak oczekiwać, że urządzenie będzie kosztować nieco więcej niż pierwszy Mi Mix.

Jeżeli prawdziwość plotek zostanie potwierdzona, ceny mają się zaczynać od 3999 juanów, czyli około 600 dolarów w przypadku wariantu z 6GB RAM i dyskiem 128 GB. Model posiadający 8GB RAM i 256 GB pamięci masowej będzie natomiast kosztował 4999 juanów, czyli mniej więcej 750 dolarów.

Więcej na http://www.mi.com/en/mix/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *