Najdroższe smarfony na świecie

Obecnie wybór smartfonów na rynku jest ogromny. Nie brak modeli luksusowych. Dzisiaj wiele osób jest gotowych za swój smartfon zapłacić kilka tysięcy złotych. Jednak najbogatsze osoby na świecie kupują najdroższe smartfony, wydając na nie tysiące, jak nie miliony dolarów. Jakie zatem są najdroższe smartfony na świecie?

[h2a]10. Mobiado Grand Touch Executive Marble – 3100 dolarów [/h2a]

Grand-Touch-Executive-Cocobolo-WB
Zewnętrzna powłoka tego smartfona jest prawdziwym dziełem sztuki. Dzięki temu nie potrzebuje on już dodatkowej obudowy. Do wyboru jest kilka modeli – Marble, Ebony, Granit, Cocobolo i Burl. Jednak parametry techniczne mimo wysokiej ceny nie są porywające. Telefon posiada 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci i aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. Używa systemu Android.

[h2a]9. Gresso Regal Gold – 6100 dolarów [/h2a]

section-material
To wyjątkowa edycja smartfonów wykonanych z 24-karatowego złota. Na pierwszy rzut oka smartfon ten przypomina inne, ale po bliższym zapoznaniu się zwraca uwagę swoimi nietypowymi cechami. Jest wykonany ręcznie z pojedynczej płytki tytanu, a jego grubość nie przekracza 9 mm. Takich telefonów jest na świecie tylko 999. Poza tym wyposażony jest w kamerę przednią o rozdzielczości 5 megapikseli i tylną o rozdzielczości 13 megapikseli.

[h2a]8. Goldvish Eclipse – 7688 dolarów [/h2a]

Goldvish-Eclipse-2
Goldvish to producent najbardziej luksusowych smartfonów na świecie. Jednak Eclipse jest i tak jedną z tańszych opcji w ofercie firmy. Telefon ręcznie produkowany z metalu oraz skóry krokodyla. Posiada kamerę o rozdzielczości 13 megapikseli i jest w stanie nagrywać filmy video w rozdzielczości 4K.

[h2a]7. Sirin Solarin – 14 000 dolarów [/h2a]

Solarin-Smartphone
Ten smartfon jest przeznaczony dla osób, które lubią otaczać się luksusem, a przy tym cenią sobie prywatność. Produkt posiada wbudowany czytnik linii papilarnych oraz przednią i tylną kamerę. Ta druga ma rozdzielczość 24 megapikseli. Do tego dochodzi ekran IPS LCD. Wszystko jest pokryte wytrzymałym szkłem.

[h2a]6. Vertu New Signature Touch for Bentley –  14 200 dolarów [/h2a]

najdroższe smartfony
Smartfon to wspólne dzieło dwóch słynnych marek – Bentley i Vertu. Celem było stworzenie telefony będącego swoistym odpowiednikiem samochodu Bentley. Wykończony jest on tą samą skórą, która stosowana jest w pojazdach marki. Reszta wykonana jest z tytanu. Przy pomocy tego smartfona można kręcić filmy w rozdzielczości 4K.

[h2a]5. Aston Martin Racing 808  – 24 000 dolarów [/h2a]

najdroższy smartfon
Aston Martin nie kojarzy się już tylko z luksusowymi samochodami. Brytyjska marka produkuje również i inne produkty. The Racing 808 to jej pierwszy telefon. Projektanci w tym przypadku postawili przede wszystkim na nowoczesny design. Przednia kamera ma rozdzielczość 13 megapikseli.

[h2a]4. Dior Reverie Haute Couture – 102 222 dolarów [/h2a]

Najdroższy smartfon
W 2012 roku dom mody Dior wypuścił na rynek limitowaną serię smartfonów ozdobionych diamentami i perłami. Wprawdzie obecnie specyfikacja techniczna telefonu nie zachwyca, to jednak smartfon ten wciąż należy do najdroższych.

[h2a]3. Black Diamond VIPN – 300 000 dolarów [/h2a]

VIPN-Blac-Smartphone
To telefon zaprojektowany przez pochodzącego z Singapuru artystę Jareda Goha w 2006 roku. Mimo upływu lat to wciąż jeden z najdroższych telefonów świata. Posiada w klawiszach 2-karatowe diamenty. Jego specyfikacja techniczna jest jednak już nieco przestarzała.

[h2a]2. Goldvish Le Million – 1,3 mld. dolarów [/h2a]

najdroższy smartfon
Od czasu wejścia na rynek w 2006 roku to wciąż jeden z najdroższych telefonów w historii. Wykonany jest z 18-karatowego złota i ozdobiony diamentami.

[h2a]1. Black Diamond iPhone 5 – 15,3 mln dolarów [/h2a]

najdroższy smartfon
Najdroższy smartfon świata został stworzony na zamówienie chińskiego biznesmena. Zaprojektował go Stuart Hughes. Cały proces zajął 9 tygodni. Najdroższy smartfon jest wykonany ze złota. Logo Apple w tym przypadku stworzone jest przez 53 diamenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *