IPhone 5 vs IPhone 6

Decyzja odnośnie zakupu konkretnego modelu telefonu z serii iPhone powinna być poprzedzona dokładną analizą możliwości poszczególnych edycji. Mając to na uwadze, postanowiliśmy porównać iPhone 5 z iPhone 6 i sprawdzić, jakie występują między nimi różnice.

Strona estetyczna

W wyglądzie i budowie obu smartfonów dużych różnic nie uświadczymy. Oba modele zostały przygotowane na bazie szkła oraz aluminium. Jeżeli chodzi o kolory, iPhone 6 oferuje wersję złotą, srebrną oraz szarą, w przypadku starszego odpowiednika mamy do dyspozycji jedynie kolorystyką srebrną bądź czarną.

Edycja 6 jest jednak nieco większa – sam wyświetlacz jest 4,7 calowy (w iPhone 5 są to 4 cale), natomiast w wersji 6 Plus rośnie on do wartości 5,5 cala.

iPhone 5 w porównaniu do 6 – strona techniczna

Biorąc pod uwagę osiągi, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na różnicę procesorów. W edycji 5 funkcjonuje dwurdzeniowa jednostka A6 1 GHz, natomiast iPhone 6 może pochwalić się dwurdzeniowym procesorem A8 o taktowaniu aż 2 GHz. Różnica jest widoczna, zwłaszcza podczas obsługi zaawansowanych aplikacji.

Oba telefony posiadają 8-megapikselowy aparat tylny oraz 1,2-megapikselowy aparat przedni, można więc powiedzieć, że są to smartfony z dobrymi aparatami fotograficznymi, a także 1GB wbudowanej pamięci RAM. Mogą również pracować w najnowszym systemie operacyjnym iOS 9.0.1.

Jeżeli chodzi o codzienne funkcjonowanie, różnice są niewielkie i rozbijają się o detale, dodatkowo oba modele można kupić w cenie oscylujących w granicach 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *