recenzja iphone 5

Recenzja iPhone 5 – Sprawdź zalety popularnego smartfona

Recenzja iPhone 5 – sprawdź wady i zalety popularnego smartfona.

Recenzja Iphone 5 – W okresie od 21 września do 21 grudnia 2012 roku w kolejnych krajach swoją premierę miał iPhone 5 – nowy smartfon amerykańskiej firmy Apple. W swoje ręce mieliśmy otrzymać jeszcze lepsze, wydajniejsze i atrakcyjniejsze urządzenie, które spełni nasze największe wymagania. Czy tak jest w istocie?

iPhone 5 specyfikacja

Pod względem estetycznym otrzymujemy bardzo podobne urządzenie do wersji 4s. Telefon występuje w dwóch odmianach kolorystycznych – biało-srebrnej oraz czarno-grafitowej. Obudowa została wykonana ze szkła oraz aluminium. Do tego wszystkiego należy dodać 4-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1136×640.

W warstwie technicznej w nasze ręce trafia nowa wersja systemu iOS 6, 1 GB pamięci RAM, aparat 8 Mpix, dwurdzeniowy procesor Apple A6 o mocy 1 GHz, a także od 16 do 64 GB wbudowanej pamięci.

Recenzja iPhone 5 – Mocne i słabe strony

Jakie są najmocniejsze strony iPhone’a 5? Przede wszystkim stabilny system, który, dzięki wsparciu sprzętowemu, działa bez najmniejszych zarzutów. Użytkowników ucieszy również design, który prezentuje się o niebo lepiej w porównaniu do poprzedników.

Iphone 5 to smartfon z dobrym aparatem fotograficznym, który lepiej radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia oraz wydajniejszy wyświetlacz, pozwalający odtwarzać filmy lepszej jakości.

Największą wadą telefonu marki Apple jest brak większych nowości. Co prawda, otrzymaliśmy nową wersję systemu oraz nieco podrasowane osiągi, jednak w sferze aplikacji i możliwości nowego iPhone’a, nie różni się on zbytnio od poprzedników. Wszyscy, którzy chcą otrzymać solidny, bezawaryjny i miły w obsłudze smartfon, powinni się nim zainteresować. Nie oczekujmy jednak zbyt wielu nowości względem nieco starszych wersji.

To co w szczególności wyróżnia Iphonea 5 na tle starszych modeli to z pewnością znacznie lepsze podzespoły, które w porównaniu z ulepszonym, nowoczesnym oprogramowaniem tworzą naprawdę świetny smartfon, który dodatkowo cechują niezawodność i duża wygoda obsługi. Dzisiaj smartfon ten w dalszym ciągu jest bardzo niezawodny a dodatkowo jego olbrzymim plusem jest niska cena. Obecnie jest to smartfon do 1000 zł, więc jego koszt jest absolutnie atrakcyjny w porównaniu z konkurencyjnymi smartfonami w tej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *