IPHONE 5 RECENZJA

Iphone 5 vs 5s

Na pierwszy rzut oka oba telefony są bardzo podobne, Oba mają zbliżony wygląd. W nowszej wersji 5S zmienił się jedynie przycisk menu głównego oraz dostępne kolory urządzenia (biało- złoty, biało-srebrny i szaro-czarny). Waga i wymiary obu smartfonów są takie same. Wygląd to jednak nie wszystko…

Iphone 5 w porównaniu do 5S przegrywa w każdej konkurencji, choć na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Nowsza wersja wyposażona jest jednak w dużo lepsze “wnętrze”, a warto tu wspomnieć chociażby o półprzewodnikach. Te radykalnie się zmniejszyły, co oznacza, że technologia produkcji procesora jest nowocześniejsza. Sam procesor jest dużo bardziej wydajny, a 5S działa na systemie 64-bitowym, nie tak jak 5, który wykorzystuje 32-bity, Nowa wersja ma też lepszą baterię, która pozwala na prowadzenie dłużej rozmów oraz wydłuża czas czuwania do 250 godzin.

5S działa szybciej niż 5, tak jeśli idzie o system operacyjny, otwieranie aplikacji, czy przeglądarkę.

Również aparat robi lepsze zdjęcia – ma o 15% większa matrycę i lepszą przysłonę f/2.2 (wcześniej f/2.4) oraz podwójną lampę błyskową LED, rejestruje więcej światła, co jest ważne gdy wykonujemy zdjęcia w pochmurny dzień lub w czasie szarówki, a także powoduje, że fotografie są dużo lepszej jakości. Do tego dochodzi też w wersji 5S świetna stabilizacja obrazu, zdjęcia seryjne oraz tryb nagrywania SloMotion. Można powiedzieć, że jest to smartfon z naprawdę dobrym aparatem fotograficznym.

Warto również wspomnieć o nowej ciekawej funkcji – 5S posiada również czytnik linii papilarnych, służący do rozpoznawania użytkownika. Na zakończenie warto wspomnieć, że obecnie smartfon ten zalicza się do kategorii smartfonów do 1000 zł, dzięki czemu w dobrej cenie możemy mieć naprawdę dobrej jakości urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *